Форум Академия за вампири
Сън за миналото 7104180s


Join the forum, it's quick and easy

Форум Академия за вампири
Сън за миналото 7104180s
Форум Академия за вампири
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Дарения за форума
Latest topics
» Помогнете ми
Сън за миналото EmptyЧет Авг 23, 2018 12:01 pm by magi961

» Коя е последната книга, която си купихте?
Сън за миналото EmptyНед Яну 21, 2018 6:53 pm by Valentina

» Любима вампирска поредица?
Сън за миналото EmptyНед Яну 21, 2018 6:51 pm by Valentina

» Коя книга четете в момента?
Сън за миналото EmptyНед Яну 21, 2018 6:50 pm by Valentina

» От А до Я имена на момиче и момче
Сън за миналото EmptyНед Яну 21, 2018 6:25 pm by Valentina

» Да броим до 999 vol.2
Сън за миналото EmptyНед Яну 21, 2018 6:23 pm by Valentina

» Новини около издаването на четвъртата книга в БГ
Сън за миналото EmptyНед Яну 21, 2018 6:10 pm by Valentina

» Любим момент от първата книга?
Сън за миналото EmptyВто Яну 16, 2018 11:03 pm by Valentina

» Дориан или Кийо?
Сън за миналото EmptyВто Яну 16, 2018 11:00 pm by Valentina


Сън за миналото

Go down

Сън за миналото Empty Сън за миналото

Писане by Nuriko Чет Фев 20, 2014 11:39 am

Сън за миналото


Отворих очи и знаеш, че не се намирам у дома. Не знам как, нито защо. Не смеех да произнеса и една думичка, нито един звук. Надигнах се и се огледах наоколо. Наистина не бях у дома. Не бях на ни едно познато място. Та къде в града човек можеше да открие такива прекрасни полета, такива цветя. Тя никога не бе виждала подобни цветове – едновременно преплитащи синьо и съвсем малко червено.
Огледа се наоколо.
Не изпитваше страх, а само наслада от досега на топлите слънчеви лъчи по тялото си. Видя и самата себе си. Носеше дълга бяла рокля без ръкави. Не бе нещо особено, практична, лека и удобна. Направи няколко кръга, развявайки краищата й във въздуха.
- Това е сън. Трябва да бъде сън?
- Наистина сънуваш, дете.
Гласът я стресна, но не изплаши. Обърна се назад и погледна към жената, на която той принадлежеше. Бе красива, но нито сивите кичури в косата или леките бръчки покрай очите й, можеха да засенчат тази красота. И тези сини очи. Напомняха й на дълбокото море. Като вода. Носеше рокля подобна на нейната, но с дълъг ръкав и колие от бели кристали.
Щом погледите им се срещнаха жената се усмихна и заговори:
- Това е сън изпратен ти от Богинята, дете.
- Коя Богиня? Къде съм?
- Богинята има много лица и тя пази децата си, дори и те сами с времето да са й обърнали гръб. А на втория ти въпрос – огледай се наоколо и потърси отговора в сърцето си.
И жената го направи. Застанала до възрастната жена тя огледа всичко около себе си. Не само хълма с цветя, но и много отвън него. Видя красиви високи сгради от бял мрамор с колони пред себе си. Видя статии на хора, или полухора. Някой изглеждаха страшни, други царствени. Особено ако в ръката си държаха тризъбец. Видя високите скали и морския бряг.
Наистина никога не бе виждала това място в реалния свят, но то и бе твърде познато. Може би от друг сън. Може би от друг живот. Но някога преди бе бродила по тази земя. И едно име се появи на върха на езика й преди дори сама да си го помисли.
- Атлантида.
Новата усмивка на лицето на жената й показа, че е права.
- Скоро ще се събудиш дете, но един ден отново ще се върнеш тук. Защо това е твоя дом. Дори вече да го няма в твоя свят, тук той е истински и очаква завръщането ти.
Жената затвори за миг очи и всичко изчезна.


Събудих се изведнъж. Слънцето вече се показваше през процепа на завесите ми, но не то ме бе събудило. Знаех, че бях сънувала нещо. Нещо важно, но не можех да си спомня какво. Нещо забравено.... Нещо истинско... Мистично. Бях тъжна без причина и знаех, че единственото, което исках бе отново да сънувам и този път да си спомня.
Nuriko
Nuriko
Победител
Победител

Брой мнения : 106
Точки : 491
Репутация : 2
Присъединяване : 07.03.2010

Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите